logo-samandehi

مشاوره خرید دستگاه تصفیه آب

2606713 0912 - 570 79 444 

566 157 66   -  628 157 66


0 کالا

دستگاه آب شیرین کن

yesدستگاه تصفیه آب - آب شیرین کن

 

تصفیه آب امروزه بعنوان یک ضرورت در زندگی انسان مطرح شده است.

 

اهمیت تصفیه آب در زندگی انسان 

آب یک ترکیب شیمیایی ساده است که در عین سادگی ،خواص خاص و پیچیده ای دارد.

ضرورت آب در سلامت انسان ها و همین طور بر سلامت زندگی انسان ها تاثیر مهمی دارد.آب های آشامیدنی ناخالص و آلوده می توانند آسیب های جدی و جبران ناپذیر به انسال وارد کنند و باعث بیماری های گوناگون  و انگلی  و قارچی و.....شوند.آب آلوده و تصفیه نشده می تواند حاوی کلر ،سرب ،آرسنیک ،نیترات،فلوراید،انگل، و باکتری و......باشد که برای سلامتی انسان بسیار خطرناکهستند..از تاثیرات آلاینده شیمیایی در آب ها می توان به آسیب های سمی حاد و مزمن اشاره کرد و برخی از آلایند ها در دز پایین و خیلی کم می توانند علاوه بر تاثیر بر روی سلامت در درازمدتنیز ضایعات پاتولوژیکی و مخربی را در بدن ایجاد نماید .بیماری های متهموگلوبینمیادر کودکان و سختی آب و بیماری های قلب و مسائل مربوط به بهداشت دهان و دندان و مسمومیت حاد یا مزمن و عروق متاثر از ترکیبات شیمیایی در آب ها مانند ترکیبهای فنلی و هیدرو کربورهای حلقوی و سموم دفع آفات و فلزات سنگین اشاره نمود. با این حال  می توان گفت که تصفیه آب یک امراساسی برای حیات بشر است .

نوشیدن آب تصفیه

برخی از مردم جامعه معتقد هستند که نوشیدن آب تصفیه نشده مشکلی برای آن ها ایجاد نمی کند .

این پرسش را اغلب مردم دارند که چرا سال هاست که از آب معمولی استفاده می کنند و هرگز بیماری نشده اند ؟؟؟؟

در پاسخ به این پرسش می توان گفت که برخی از بیماری هانشانه های  قابل رویت ندارند اما به این معنا نیست که وجود ندارد و به آن ها مبتلا نشده ند .

فلج اطفال و.....که توسط تک یاخته ها ،ویروس ها ،باکتری ها و انگل ها را می توان و به عنوان بیماری هایی نام برد که از طریق آب تصفیه نشده در بدن ایجاد می شوند.برخی از آلایند های موجود در آب تصفیه نشده ،اثرات منفی خود را در دراز مدت و پس از گذشت 10 سال نشان می دهند.آلایند های سرب اگر در آب آشامیدنی تصفیه شهری باشد ،توانایی و ضریب هوشی کودکان تاثیرات مستقیم داشته و افت تحصیلی وعدم موفقیت آنها رادر پی خواهد داشت و این مثالی برای یکی از انواع آلودگی  آب ها و اثرات سوء آن ها می باشد.

آب ها : آب تقریبا در همه جای کره زمین و کرات دیگر با مقادیر متفاوت یافت شده و مایه بقای انسان هاست . نوشیدن آب کافی هم مانند خوردن تغذیه مقوی ، اهمیت دارد. افرادی که روزانه مقداری کمی آب می خورند ، با مشکلاتی مواجه خواهند شد .شاید با صرف نکردن غذا طی چند روز بتوانید زنده بمانید و مقاومت کنید اما با کمبود آب و مصرف نکردن آن زمان محدودی برای زندگی پیداخواهید کرد به همین دلیل آب را مایه حیات می نامند و مصرف آن را برای بدن بسیار مفید قلمداد می کنند. آب به عنوان مایع حیات شناخته می شود . آب بخش قابل توجهی از بدن انسان را نیز تشکیل می دهد و از این رو ، ماده ای کلیدی برای ما محسوب می شود . نوشیدن آب بدن انسان را هیدراته نگه می دارد ، از پر خوری جلوگیری می کند و می تواند حتی به سوزاندن کالری های اضافی کمک کند.

چقدر نیاز به نوشیدن آب دارید ؟ اینکه در طول روز به میزان کافی آب بنوشید ، اتفاق خوبی است اما دلیلی هم ندارد که برای تامین آب مورد نیاز بدن تان ، مدام به شیر آب بچسبید . از همان روزیکه به دنیا آمده اید تا امروز ، بدن شما به شیوه های مختلفی آب خود را از دست داده ، عرق کردن ، ادرار کردن و دیگر اتفاقات طبیعی بدن ، باعث از دست رفتن بخشی از آبی می شود که شما بایدبا رژیم غذایی مناسب تان آن ها را جبران کنید . طبیعی است که این سوال برایتان پیش بیاید که یک بدن طبیعی چه میزان آب در خود دارد ؟ پزشکان توصیه می کنند به طور متوسط 8 تا 9 لیوان آبدر هر روز بنوشید .

 

منابع تامین آب برای ما از جمله : رود ها و رودخانه ها و دریاچه ها هستند.

همانطور که می دانید در عصر حاضر منابع آبی ما حاوی آلاینده های زیادی همچون زباله ها ، گل و لای ، شن و ماسه ،میکروارگانیزمهای بیماری زا و فاضلاب های صنعتی و خانگی هستند .مواد آلاینده هنگامی که وارد منابع آبی مختلف می شوند ، رقیق می شوند و همچنین در نتیجه تجزیه زیستی ، فیلتر شدن و جذب شدن به خاک این رقیق شدن را بیشتر می کند. 

برخی از مواد شیمیایی از جمله هیدرو کربن های کلردار ساخت انسان ، بسیار پایدار هستند و در محیط زیست باقی می مانند . برخی دیگر از این ترکیبات شیمیایی در بدن موجودات زنده تجمع پیدامی کنند و به سادگی تجزیه و دفع نمی شوند. اثرات آلودگی بر منابع آبی محصور مانند دریاچه و حوضچه ها بسیار شدیدتر و مداومتر از از نهر ها و رودخانه هاست ،زیرا فرآیند طبیعی شسته شدن که در نتیجه جریان آب انجام می شود ،در این آب های محصور وجود ندارد.آلودگی آب در منابع آب زیرزمینی به علت نبود تجزیه زیستی حتی مداومتر است .فعال ترین باکتری هایی که مواد شیمیایی را تجزیه می کنند ،در خاک  بالاتر از منابع آب زیرزمینی قرار دارند .هنگامی که کود آلاینده وارد آب های زیرزمینی می شوند ،برخلاف آب های سطحی چندان مخلوط و رقیق نمی شوند.هنگامی که یک ماده آلاینده وارد خاک می شود ،براثر نیروی جاذبه به صورتعمودی حرکت می کند تا به منابع آب زیرزمینی برسد .در این نقطه ماده آلاینده عمدتا در جهت افقی حرکت می کند.بعد ماده آلاینده مانند دود خارج شده از یک دودکش به صورت سه بعدی در آب منتشر خواهد شد. آب زیرزمینی جریان های موجی مانند آنچه در آب های سطحی وجود دارد ،از خود نشانن نمی دهد .جریان آب در این منابع تابع نیروی جاذبه ،فشار و اصطحکاک است ،بنابراین این آب ها بسیار ثابت تراز آب های سطحی هستند.با پیشرفت تکنولوزی ،روش های مختلفی برای از بین بردن و یا کاهش آلاینده هایی مثل نیترات ها ،آفت کش ها ،فلزات سنگین ،مواد آلی و.....حذف طعم و بوی نامطبوع آب طراحی شده است.

تگ ها: تصفیه آب 6 مرحله خانگی , تصفیه آب خانگی , دستگاه تصفیه آب آکوابست , آّب شیرین کن , آّب تصفیه شده
ارسال نظر
* نام شما:

ایمیل شما: (محرمانه)

تلفن شما: (محرمانه)

* پیام شما:
رتبه: بد            خوب

کد نمایش داده شده را تایپ نمایید:

تازه سازی